Kdo řekl, že T-Mobile je jen TELCO operátor? Tady vás čeká i cyber security, Industry 4.0 nebo umělá inteligence

Co vědět o
T-Mobilu?

T-Mobile už dávno není jen telekomunikační společnost. Je to dynamická IT firma, kde se můžete potkat s hi-tech technologiemi a projekty, které mají významný přesah do tvorby digitálních infrastruktur, zpracování dat, IoT, robotiky nebo automotive.

Benefity v T-Mobilu

Délka dovolené:
5+1 týden volna a 1 den na dobročinnou činnost

Home office / full remote:
částečný i plný podle charakteru práce a domluvy s manažerem

Vzdělávání zaměstnanců:
interní T-Univerzita, koučink, mentoring, talentový program

Počítač/mobil od zaměstnavatele
notebook + kompenzace na nový smartphone až do výše 23 100 Kč

Bonusy:
každoroční bonus 15 % nebo 25 % z roční mzdy podle pozice.

Další benefity
Až 15 000 Kč každý rok v Cafeterii, uLékaře.cz, možnost nákupu akcií Deutsche Telekom, až 75% slevy až na 8 služeb T-Mobilu pro rodinu a blízké

Firemní kultura v T-Mobilu

Počet zaměstnanců:
3500

Počet poboček:
1 centrála, 10 dalších lokalit, desítky prodejen po celé ČR, 5 datových center

Dress code:
stanovený jen v prodejnách, business casual při kontaktu s B2B zákazníky

Tykání nebo vykání:
tykání

Anglicky mluvící kolegové:
ano

Eventy pro zaměstnance:
Dny zdraví, Týden rozvoje, interní zaměstnanecká party, Good bye summer party

Fungování týmů:
většina týmů agilní

Kariérní růst uvnitř společnosti:
maximálně podporovaný přes interní
T-Univerzitu, kouče, mentory nebo talentový program

Možnost vycestovat v rámci kariéry do zahraničí:
ano


Jako lídr digitální transformace zve T-Mobile do svých týmů lidi, kteří nepotřebují dělat věci „tak jako vždycky“. Firma si cení zkušeností a know-how každého člověka, protože ví, že je jedinečné a neopakovatelné. Proto podporuje vzájemné učení a dává prostor realizovat své nápady i juniorním specialistům. V takovém prostředí totiž mohou vznikat řešení, která dnes ještě nikdo nezná.


K lepší budoucnosti lidské, byznysové i environmentální postupuje T-Mobile přes respekt, pestrost a svobodu. Práci v agilní struktuře si týmy organizují samy, mohou přicházet s vlastními projekty a postupy. Boří se tu mýty o tom, že se jedinec ve velké společnosti ztrácí nebo že je IT oblast nedostupná pro ženy.

video

Jaké unikátní technologie v T-Mobile používají? Ty, které vyhovují lidem, jež na projektech pracují. Podívejte se, jak pracují IT týmy v T-Mobilu!

Vidět reálné výsledky své práce

T-Mobile je dynamická IT firma, kde se pracuje se stovkami hi-tech technologií. V mnoha případech to vypadá tak, že projekty vycházejí z iniciativy zaměstnanců. A když už si je vymyslí, mohou si zvolit technologie a projekt dovést až do fáze spuštění. „To zažijete málokde,“ říká Tribe Technical Lead Karel Procházka, který ve firmě rozjížděl hned tři projekty. „Nejvíc mě na tom baví, že vidím reálné výsledky. Že lidé software, na kterém jsme rok pracovali, začnou fakt používat.“

Kromě technologií si mohou lidé v T-Mobilu vybrat i to, jakým stylem budou pracovat. Takže když IT týmu nepřijde efektivní každodenní standupování, udělají si místo toho čtyřhodinový online call a během něj pracují společně v reálném čase. Lidé tu mají i možnost ultraflexibilní pracovní doby, kdy není přesně stanovený čas pro práci ani pauzy. Ruku v ruce s tím jde ale zodpovědnost zaměstnance za odvedenou práci a potřeba  být k dispozici u důležitých meetingů.

Poslechněte si podcast s Tomášem Masným, CISO
T-Mobile CZ & Slovak Telekom
Proč vždy budeme pozadu za kyberútočníky? Jak vypadá kariéra „kybersekuriťáka“
v T-Mobilu? A jakou chybu podle Tomáše dělají lidé v online bezpečnosti nejčastěji?

Koho právě teď hledají v
T-Mobilu? Podívejte se, jestli nenajdete místo právě pro sebe!?

Prohlédnout volné pozice

T-Mobile sází na technologickou a lidskou diverzitu. Zaměstnanci zde mají možnost pracovat v široké škále technologií a růst nehledě na to, jaké jsou jejich nastavení, zájmy, schopnosti a seniorita. Nerozhoduje, kdo je jaké národnosti, pohlaví, gendrové identity a sexuální orientace, náboženského vyznání nebo politického přesvědčení. Právě z mixu různých zkušeností a pohledů na věc vznikají neotřelá řešení a inovace, které pomáhají firmě být konkurenceschopnou. T-Mobile má takové podmínky pro práci, aby v ní každý mohl zůstat sám sebou a mohl se hrdě postavit za to, čemu věří.

Potřeby rodičů tu všichni chápou

Firma aktivně pracuje na tom, aby v práci nebylo místo pro stereotypy, které ve společnosti mnohdy stále přetrvávají. Boří mýty. Třeba ten, že se v IT nedaří ženám, rodičovství je brzda, v práci se pracuje, a není čas na učení a rozvoj. Přistupují tu ke všem zaměstnancům s respektem k jejich individualitě a nabízejí celou škálu možností vzdělávat se a posouvat. A to i v případě, že člověk zrovna prochází specifickým životním obdobím, jako je péče o rodinné příslušníky nebo třeba malé děti.

To všechno naplňuje příběh Jeleny Pečurici, která povýšila z exekutivní do manažerské pozice v IT  šest měsíců po návratu z rodičovské dovolené.  „To, že se mi v průběhu dne změní plán, nemusím nikomu obhajovat. Každý chápe, že musím běžet pro syna do školky, protože onemocněl,“ říká manažerka, jejímž osobním i pracovním cílem je podpora žen v technologických pozicích a jejich kariérní růst. „Podpořit je můžeme nabídkou koučingu, mentoringu a tréninků jak v technologické oblasti, tak i v rámci podpory profesního růstu. Vnímám, že to ženy potřebují mnohem více než muži. Méně si věří, a proto se méně prosazují. Ale stačí málo a dějí se divy.“

video

Jaké prostředí firma vytváří rodičům a ženám v IT?  Poslechněte si, jak pestré jsou možnosti rozvoje i flexibility a kariérního postupu.

rozhovor

Tribe Tech Lead:
T-Mobile není jen telco, ale i robotika, automotive a AI

Přečíst rozhovor

S čím se můžete v T-Mobilu setkat v IT & Technology

Technology
 • ICT řešení – správa a vývoj IT řešení, systémové integrace a cloudové služby
 • Sítě – správa a vývoj optických a 5G sítí
 • Datová centra – největší síť datových center v ČR
 • IT Security – kybernetická bezpečnost T-Mobilu a jeho zákazníků
Automotive
 • Testování infotainmentu v automobilech – vývoj chytrých testovacích řešení, obsluha a vývoj už existujícího robota
 • Vývoj funkcí kapacitního volantu – testování a nasazení technologie do sériových vozidel
 • Vývoj a testování diagnostiky – analýza závad a implementace diagnostiky do řídicích jednotek
 • Testování elektroniky – vývoj bezobslužných testů pro simulátor nahrazující interakce řidiče elektronikou
Digital
 • Data Science – datové analýzy
 • eCommerce – vývoj T-Mobile webů
 • Mobilní aplikace – vývoj T-Mobile aplikací
 • Zákaznická zkušenost – od analýzy až po zlepšování produktů

Do práce nejen za prací

V centrále T- Mobilu vládne neformální atmosféra, kde si lidé tykají a nejsou svázáni pravidly oblékání ani pracovní dobou. Každý tým si organizuje práci po svém, home office je omezený pouze tak, jak to si dohodnou kolegové se svým manažerem. Někdo pracuje skoro celý rok z města vzdáleného od centrály stovky kilometrů, někdo sem dojíždí denně. Třeba na kole, protože si před prací rád protáhne tělo.

Lidé sem rádi chodí, protože jim vyhovuje prostorné, přirozeně prosvětlené a členité prostředí moderních kanceláří. Jsou tu zákoutí pro každou fázi práce. Ať už člověk potřebuje klid na soustředění nebo telefonování, či setkání širšího týmu. Anebo třeba relax po náročné chvilce třeba na terase. „Nejvíc mě baví propojit práci a můj největší koníček – sport. Můžu si dojet do práce na kole, zajít si do firemního fitka, protáhnout se na józe nebo si dojít na masáž,“ vypočítává Martina Snížek, Senior Recruitment Specialist.

video

Jak to žije v T-Mobilu:  Pojďte s námi nahlédnout do centrály firmy, na schůzku na houpačkách, prosluněné terasy nebo na lekci jógy

Osobní bankéř hlavně jako konzultant

Vizuální práce s klientem přímo v aplikaci finanční zdraví, až pět obsloužených klientů denně a sto měsíčně, pod palcem až miliarda korun, hodina týdně na osobní rozvoj. To je tak trochu v číslech osobní bankéř ve Spořce. Konkrétně bankéřka Alena, která tu pracuje už dvacet let. „Jsem opravdu ráda, že mi Spořka umožňuje rozvoj ve všem, co mě zajímá.“ 

A jaký je podle Aleny osobní bankéř budoucnosti, tedy takový, který už vlastně ve Spořce aktuálně funguje? „Rád se učí novým věcem, sleduje aktuality v oboru, umí naslouchat a opravdu rád pracuje s lidmi, nebojí se zodpovědnosti a je digi,“ vypočítává Alena atributy bankéře – konzultanta.

T-Mobile a jeho 3 pilíře udržitelného podnikání

Pracuji v mezinárodním kolektivu a to mi umožňuje rozvíjet se jak po stránce pracovní, tak i interkulturní a jazykové. Jsou to zkušenosti k nezaplacení.

Sabina Balco,
Scrum Master

quote

Multikulturní prostředí a flexibilita na míru

Zásadním milníkem byla v T-Mobilu loni započatá agilní transformace. Přerozdělila týmy a firmu v novém systému práce víc propojila. V současnosti umožňuje lidem mnohem větší flexibilitu, protože se tady počítá se změnou jako trvalým stavem. Zaměstnance pak společnost víc zapálila pro věc. Umožňuje jim totiž podstatně ovlivňovat projekty, které mají na starosti. A co firmě naopak agilní transformace vzala? Především hierarchickou strukturu.

Kolegové si tu pochvalují široké možnosti vzdělávání, profesního i osobního rozvoje, prostoru pro skloubení svých volnočasových aktivit s pracovním režimem a také kolektiv, který je postavený na pestrém mixu různě zaměřených lidí a národností. „Součástí naší práce je i společenská odpovědnost a udržitelnost. Můžeme dobrovolničit v pracovní době nebo třeba přicházet s nápady na ekologické vychytávky,“ popisuje Sustainability Expert Simona Dřízhalová.

video

Čeho si na práci v T-Mobilu lidé nejvíc váží? Mnoha možností vzdělávání, flexibility, práce na zajímavých projektech a možnosti skloubit práci s každodenním tréninkem nebo častým cestováním.

Anketa: Jaký program profesního a osobního rozvoje vás v T-Mobilu nejvíc posunul a v čem?

Klára Zálešáková
Digital Channel Specialist

Co se týká profesního rozvoje, jsem nadšená, že mohu jako Product Owner využívat platformu levelUP!, kde jsou k dispozici workshopy pro rozvoj manažerských dovedností, které mi pak pomáhají v každodenní práci s mými kolegy k dosažení firemních cílů. A jako bonus si procvičím angličtinu, protože se účastní kolegové ze všech zemí Deutsche Telekomu. Možností rozvoje je v T-Mobilu velké množství, za což jsem jako někdo, kdo se rád učí nové věci, velmi ráda. Pro osobní rozvoj oceňuji dostupné kurzy v interní T-Univerzitě, na které se mohu přihlásit podle toho, které téma je pro mě aktuální, například tipy pro zdravý spánek.

Jitka Marková
Customer Experience Expert

Měla jsem to štěstí, že jsem se zúčastnila interního česko-slovenského talentového programu T-Challengers. Mohli jsme si v něm sami vymyslet projekt úplně libovolného zaměření a firma nám ho umožnila realizovat. A pak že v korporátech nic nového neprosadíte! S T-Challengers to bylo jednoduché – jakmile náš projekt zvítězil v interním výběru, vybrali jsme si projektový tým, získali podporu ambasadorů, realizovali v pilotních týmech, vyhodnotili a předali poznatky k implementaci do firmy. Jde o projekt, kde zkoušíme, co se stane, když z našich asistentů sejmeme trochu stresu z prodejních cílů. Během projektu jsme stihli i osobnostní a týmovou diagnostiku Gallup, která mi velmi otevřela oči v profesním i osobním životě.

Šimon Kubrt
Business Continuity Specialist

Po dokončení vysoké školy jsem si říkal, že vzdělávání je u konce, ale po příchodu do T-Mobilu se tyto moje myšlenky zcela obrátily. Viděl jsem rozmanitost aktivit, které na mě čekaly, a já byl nadšený, že mohu zkoušet nové a nové oblasti. Zejména pokud se pohybujete v agilní struktuře, kde je pro možnost zkoušení nových věcí a rozvoj víc prostoru. Naše T-Univerzita mi poskytuje příležitosti vzdělávat se i tam, kde bych to nejméně čekal. Talentový program mi umožňuje rozvoj mých skillů, networking a mít možnost učit se od těch nejlepších. Hlavní je si uvědomit, že je třeba si všechny nové výzvy užívat.

T-Mobile je sice známý jako telekomunikační společnost, jeho působnost je ale mnohem širší. Pokrývá celou oblast informačních a komunikačních technologií. V Česku působí od roku 1996. Založen byl pod názvem Paegas a už tehdy byl v magentových barvách. Dnes je T-Mobile Czech Republic součástí skupiny Deutsche Telekom a společně se Slovak Telekom tvoří jednu firmu. Skupina působí v 36 zemích, díky čemuž mají zaměstnanci možnost spolupracovat na projektech s mezinárodní působností.

Sledujte nás na sociálních sítích

Související profily

pm

Philip Morris: Cestujte. Mezi projekty, týmy i zeměmi. A tvořte budoucnost bez dýmu

Poznat firmu
CS

Česká spořitelna: Naše IT je každý rok #silnější. Ambicí je stát se nejzajímavějším českým technologickým zaměstnavatelem

Poznat firmu