D.A.S.: Každý den bojujeme za práva našich klientů

21. června 2022
22 minut čtení
scroll down

Neférový obchodník, agresivní soused, nepovedený lékařský zákrok… V běžném i pracovním životě mohou člověka potkat nepříjemnosti, na které není předem připravený. Musí je přitom řešit ze dne na den, aniž s nimi má předchozí zkušenost a aniž tuší, odkud začít a jak velké časové a finanční náklady čekat. Právě s takovými situacemi počítá D.A.S. – pojišťovna právní ochrany. Stará se o to, aby právo zůstalo na straně jednotlivců a firem v situacích, kdy by si sami nedokázali poradit. Za špičkovými službami tu stojí tým zkušených právníků, obchodníků a dalších specialistů. 

V České republice existuje D.A.S. jako jediná pojišťovna právní ochrany. Za předem sjednaný paušál dává lidem a firmám možnost pojistit se pro případy, kdy budou náhle potřebovat právní služby. Pod heslem „Bráníme slušné“ se její lidé denně staví na stranu svých klientů a pomáhají jim vyjít vítězně ze sporů v rodině, v práci nebo v obchodních vztazích. Podle rozsahu pojištění, které si předplatili, mají klienti u D.A.S. 24 hodin denně denně a 7 dní v týdnu zajištěnu ochranu před neseriózností, byrokracií a neférovým přístupem v různých oblastech života.

„Naši práci nejde vnímat ani dělat stejně jako ostatní pojišťovací služby. Zasahujeme do příběhů konkrétních lidí, kterým osobně pomáháme úspěšně zvládnout náročné a často i krajní životní situace. Do toho musíte jít s tím, že máte rádi lidi a chcete jim pomáhat,“ říká Jitka Chizzola, která vede českou pobočku D.A.S. už více než 28 let.

Co vědět o D.A.S.?

Zkratku D.A.S. (Deutscher Automobil Schutz) a kulaté logo společnosti znáte nejspíš z nálepek na návěsech kamionů. I když jistá spojitost tady samozřejmě je, s převážením nákladu nemá firma nic společného. D.A.S. je jediná česká pojišťovna právní ochrany – to znamená, že jako její klient se pojistíte pro případ, kdy ve vašem životě budete potřebovat právní radu nebo složitější pomoc spojenou s řešením právního sporu. D.A.S. vám nejenom poradí, jak z bryndy ven, ale uhradí za vás i všechny náklady s tím spojené. Právě teď pojišťovna do svých řad hledá šikovné právníky a obchodní zástupce.

Bránit slušné dává smysl

Říká také, že lidé většinou pořád tak úplně nevědí, o kolik peněz mohou ze dne na den přijít, pokud se dostanou do právního sporu, byť jsou v něm nevinně. To podle ředitelky dává obrovské pole působnosti jejímu obchodnímu týmu. V momentě, kdy zákazníci pochopí, že pojistit si právní ochranu je stejně důležité nebo ještě důležitější než cestovní pojištění nebo pojištění majetku, stávají se většinou dlouhodobými klienty a získají do života nenahraditelnou ochrannou ruku.

Video

D.A.S. nabízí zajímavou příležitost pro obchodníky i právníky. A zároveň mladý a docela malý tým se zdravými vztahy a příjemnou atmosférou.

Prodávat dobré konce. To se podaří málokde

„Víte, proč já i mí kolegové chodíme do práce rádi? Baví nás příběhy těch, kterým pomůžeme. To prostě dává smysl,“ líčí s úsměvem Jitka Chizzola. Podle jejího názoru jsou denní starosti běžného člověka nebo malého a středního podnikatele často napínavější a zajímavější než známé mediální kauzy. I po deseti či dvaceti letech se tak díky těmto příběhům specialisté v D.A.S. dostávají do nových situací a učí se je řešit.

PODCAST

Jitka Chizzola vede českou pobočku D.A.S. od roku 1994.

Jakou změnou za tu dobu prošlo pojišťovnictví i právo a proč ani jeden z oborů není tak konzervativní, jak na mnoho lidí na první pohled působí? Poslouchejte v našem podcastu.

V pojišťovně pracuje 140 zaměstnanců, jádro týmu přitom tvoří především právníci a obchodníci z celé České republiky. A stejně dobře jako o klienty pečuje firma i o ně. „Nabízíme 100% spolehlivou službu a tomu musí odpovídat i naše zázemí. Proto přetváříme naše prostory v pražském BB Centru i v dalších kancelářích tak, aby se lidé v nich do práce těšili, aby mohli fungovat jako tým a zároveň měli komfort soukromí. Pečujeme o útulnost, vybavení moderními technologiemi nebo o zázemí pro děti našich zaměstnanců,“ vysvětluje Jitka Chizzola změny, kterými kanceláře D.A.S. procházejí. „I v komerčním světě může být na prvním místě element dobra. Tato myšlenka stojí na pozadí všeho, co děláme, a proto jsem na náš tým a lidi v něm hrdá,“ říká Jitka Chizzola. „Říká se, že tuhle firmu založila akční žena pro akční lidi. Pod to se ráda podepíšu,“ dodává s úsměvem.

mattoni
Mattoni 1873
Category

Právník v D.A.S.: Samostatnost hned po zaškolení a případy ze všech oblastí práva

kpmg
KPMG
Category

Obchodník v D.A.S.: Prodávat něco, čemu sám věřím

DAS
Společnost D.A.S. už od roku 1995 brání slušné lidi před nespravedlností, nesmysly, zvůlí, byrokracií, nejasnými podmínkami a neférovým přístupem. Za tu dobu její právníci vyřešili přes 255 tisíc právních kauz. Produkty společnosti fungují na principu pojištění – za měsíční poplatek právníci firmy klientům pomáhají s čímkoliv, co jim život přinese, a nikdy je nenechají ve štychu. Obchodníci zase pracují nejen s jednotlivci, firmami, ale i s veřejným sektorem – častým klientem jsou například školy.
Lokace
D.A.S.
D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR
Budova Beta, Vyskočilova 1481/4, 140 00 Praha 4

Sledujte nás
na sociálních sítích

SOUVISEJÍCÍ PROFILY

CS

Česká spořitelna: Naše IT je každý rok #silnější. Ambicí je stát se nejzajímavějším českým technologickým zaměstnavatelem

POZNAT FIRMU
KPMB

Consulting v KPMG: nejdřív řešíme potřeby člověka, až pak technologie

POZNAT FIRMU
Left
Right